sobota, 4 marca 2017

Czytajmy dzieciom

Jak bardzo ważne jest czytanie książek małym dzieciom przekonałam się gdy zostałam mamą. Ogromnie rozwijają wyobraźnię, uczą koncentracji i pobudzają do myślenia. W natłoku codziennych obowiązków czasem trudno wygospodarować czas ale wieczorem przed snem jak najbardziej można znaleźć te 10-15 minut. Moje dziewczyny, szczególnie starsza połyka wręcz książki.

Dzisiejszy hafcik to tylko zapowiedź bo jeszcze nie jest skończony ale odegrał główną rolę w projekcie, o którym następnym razem ;) Wzór pochodzi z magazynu Creation Point de Croix 1-2/2017


Wzór francuski to przy okazji pokażę chusteczkę, którą zakupiłam niegdyś w Carcassonne od ulicznej rękodzielniczki. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia, że to technika klockowa, i że kiedyś sama chwycę za szydełko i igłę.


Bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów pod poprzednim postem. Pod wpływem chwili zadecydowałam, że haft z krajobrazem zimowym powędruje na wystawę "Złota igła". Z drżeniem serca zapakowałam go w największą kopertę bębelkową....ciekawe w jakim stanie wróci.

Słonecznego, pachnącego wiosną weekendu!
aSia


8 komentarzy:

 1. Podpisuję się pod tym czytaniem dzieciom, należy zaczynać od samego początku - dzięki temu dzieci mają bogatsze słownictwo, potrafią opowiadać historyjki albo własne przeżycia. Bez dwóch zdań - ubogaca to je.
  Haft jest śliczny, jestem ciekawa co to będzie za projekt...
  Klockowa serwetka też piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny wzór, a serwetka taka niespotykana, fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Absolutnie popieram czytanie w każdej porze życia, ale to właśnie to wczesne ma na nas największy wpływ.
  Motyw dzieci w hafcie jest słodki.
  Pozdrawiam wiosennie.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja mojemu synkowi czytam od pierwszego tygodnia życia :) oboje to uwielbiamy :)

  OdpowiedzUsuń