sobota, 19 września 2015

Twórcze inspiracje 5/2015

Numer 5/2015 Twórczych Inspiracji w porównaniu do poprzedniego moim zdaniem jest dużo fajniejszy. Znalazłam w nim wiele ciekawych projektów, ładnie wykonanych i zilustrowanych. 
Okładka iście jesienna, dziewczyna z plecakiem przypomina o powracającej po wakacjach nauce w szkole.
Projekty zawarte w numerze to:

1. Zatrzymać lato czyli biżuteria wykonana przy użyciu koralików. Na zdjęciu widzimy pracę w wykonaniu Marii Piękny , projekt Paulina Fisherova: 

2. Zawirowany pierścionek w wykonaniu Kornelii Kubinowskiej Sunflower:

W poprzednim numerze można było podziwiać Turkusowe oczko również w wykonaniu p.Kornelii.

3. Organizer na biurko w wykonaniu Anny Walaszczyk przy użyciu Powertexu - utwardzacza do tkanin na bazie wody:

4. Kartki ślubne wykonane techniką pergaminową w wykonaniu utalentowanej Anny Baranowicz:

5. Baśniowe krasnale. Projekt zachęca by wykonać go wspólnie z naszymi dziećmi:

6. Jesienny ogród to w pięknych jesiennych barwach szal wykonany tunezyjską techniką szydełkową:

7. Dino to wzór dla miłośników prehistorii możliwy do wykonania w dwójnasób: za pomocą szydełka i haftu. Projekt przygotowała Mariola Grzybek:

8. Serwetka w stylu renesansowym według projektu Marii Gawrońskiej z wykształcenia etnologa, projektantki haftów inspirowanych historycznymi technikami oraz etnograficznym wzornictwem:

9. Kunsztowne ornamenty w technice Haftu Balckwork, projektu Grażyny Semli. Z proponowanych motywów można wyhaftować zakładkę do książki, serwetkę lub ozdobić okładkę na notes:

10. Sówka geograficzka z powodzeniem może stanowić samodzielny obrazek lub zdobić zeszyt do geografii. Schemat zaprojektowała Ewa Palica:

11. Worki-plecaki według projektu Ewy Wilczak:


12. Wesołe słoniki to urocze ozdoby na akcesoria dla niemowląt. Projekt przygotowała Ewa Palica:

Oprócz projektów w gazetce znajdują się również informacje z życia rękodzielniczego. Znajdziemy tu krótką fotorelację z II Festiwalu Twórczo Zakręconych w Krasnymstawie, który odbył się w dniach 3-5 lipca oraz V Ogólnopolskiej Wystawy Rękodzieła Artystycznego "Z nici Ariadny", która miała miejsce 11 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Znajdziemy też w numerze "Galerię naszych czytelników", w której zostały zaprezentowane prace Barbary Kruk, Marty Woś oraz Violi Rucińskiej. Prace może zaprezentować każdy kto spełni jeden warunek - praca musi być wykonana na podstawie kursu zamieszczonego w "Twórczych inspiracjach".
Miłą niespodzianką było również napotkanie na prezentację dwóch znanych mi blogów - Agi Jarzębinowej i Chagi. Warto też zajrzeć do Wioli. Gratuluję wszystkim dziewczynom za wyróżnienie :)
W numerze jest też zapowiedź zbliżającego się VI Zjazdu Twórczo zakręconych w Ustroniu. Kiedy przejrzałam warsztaty zobaczyłam jeden, który bardzo ale to bardzo bym chciała zaliczyć jednak zaraz myśl odrzuciłam bo małe dzieci i jeszcze na 3 dni...... Po chwili namysłu olśniło mnie, że przecież nie muszę być na całym zjeździe i dlatego już jutro będę walczyć o miejsce na warsztatach. Podobno ciężko zarezerwować ale będę próbowała. Trzymajcie mocno kciuki!
Dziękuje również wszystkim osobom, które zagłosowały na mój blog w konkursie ogłoszonym przez firmę Coricamo, jest mi niezmiernie miło, dla Was w podziękowaniu poniższe zdjęcie.
Miłego weekendu!!!
3 komentarze:

 1. Bardzo podobają mi się sówki :) Moja córeczka już widziała schematy i już pytała: Mamo wyszyjesz dla mnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, w tzw. międzyczasie pociągu będzie sówka :)

   Usuń
 2. Mnie też bardzo spodobało się to wydanie :)

  OdpowiedzUsuń